•  USD / BGN 1.8091
  •  GBP / BGN 2.2873
  •  CHF / BGN 2.0027
  • Времето:  София 10°C

Министър Красен Кралев присъства на финалния кръг от Националната боксова лига и награди победителя в категория до 56 кг Боян Асенов

Министър Красен Кралев присъства на финалния кръг от Националната боксова лига и награди победителя в категория до 56 кг Боян  Асенов

/КРОСС/ Министърът на младежта и спорта Красен Кралев присъства на третия и финален кръг от най-новия формат на Българската федерация по бокс - Национална боксова лига Efbet 2018, който се проведе в зала „София". В третата боксова гала вечер за годината отборът на „Хановете" се изправи срещу тима на „Багатурите", като отборната битка завърши 3:3 победи. След изиграването на финалния кръг отборен победител във веригата стана отборът на „Лъвовете", чийто треньор е националният селекционер Жоел-Солер Арате. На втора позиция са „Хановете", а на трета „Багатурите".

По време на боксовата гала вечер министър Кралев връчи наградата на шампиона от Националната боксова лига за 2018 в категория до 56 кг Боян Асенов. Неговият брат - европейският шампион Даниел Асенов пък изигра първия си мач от юни насам след дълго лечение на контузия. Даниел победи с 3:0 съдийски гласа
Дарислав Василев и стана комплексен победител в категория до 52 кг. Контузия пък спря от участие националът ни в тежка категория Петър Белберов.

Българска федерация по бокс и Национална боксова лига Efbet подкрепят инициативата "Да върнем Ванката на футболния тере". Затова част от събраните приходи ще бъдат дарени за лечението на футболиста Иван Тодоров. На място беше оставена и дарителска кутия.