- 29 Март 2024 |
- USD / BGN 1.8091
- GBP / BGN 2.2873
- CHF / BGN 2.0027
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето: София 8°C
Предстоящи събития на 18 февруари
18 Февруари 2020 | 07:24
/КРОСС/ Ружници/ Бело поле.
От 11.30 часа председателят на Народното събрание Цвета Караянчева ще присъства на откриването на нова детска градина.
***
София.
От 09.00 часа в Специализирания наказателен съд ще се гледа делото за образуване и ръководене на организирана престъпна група на Миню Стайков, Марио Кръстев, Красимир Трифонов, Камелия Димитрова и др.
***
София.
От 09.30 часа 27 състав на Софийския градски съд ще гледа делото срещу Герман Костин (чл.116 НК).
***
София.
От 10.00 часа в Специализирания наказателен съд ще се гледа делото за организиране и ръководене на организирана престъпна група на Цветан Василев, Александър Панталеев, Илиан Зафиров, Георги Христов, Георги Зяпков и др.
***
София.
От 10.00 часа в Специализирания наказателен съд ще се гледа делото за безстопанственост с обвиняеми Румен Овчаров, Анна Янева и Пламен Евтимов.
***
София.
От 10.00 часа в Специализирания наказателен съд ще се гледа делото за организиране и ръководене на организирана престъпна група на Тодор Събев, Владимир Рангелов, Илия Еленков, Ангел Ангелов, Величко Христов и др.
***
София.
От 10.00 часа в Специализирания наказателен съд ще се гледа делото за организиране и ръководене на организирана престъпна група на Гриша Ганчев, Диляна Радулова, Илия Терзиев и Ангел Гаргаджиев.
***
София.
От 10.00 часа в Специализирания наказателен съд ще се гледа делото за квалифицирани състави на престъпление на Веселин Пенев и Юлия Димитрова.
***
София.
От 10.00 часа в Специализирания наказателен съд ще се гледа делото за участие в ръководството на престъпна организация или група на Вълчо и Маринела Арабаджиеви и др.
***
София.
От 11.00 часа в Специализирания наказателен съд ще се гледа делото за организиране и ръководене на организирана престъпна група на Благовест Минков, Георги Атанасов, Николай Панайотов, Костадин Гудев и Стоян Георгиев.
***
София.
От 12.30 часа ПП АБВ ще даде пресконференция в централата на партията на улица „Врабча" 23.
***
София.
От 13.00 часа 30 състав на Софийски градски съд ще гледа делото срещу бившия депутат Илия Илиев и Иван Тодоров за купуване на гласове. (чл.167 НК).
***
София.
От 14. 00 ч. в Хотел „Балкан" министърът на околната среда и водите Емил Димитров и представителят на Европейската комисия Джордж Кремлис ще бъдат специални гости на кръглата маса на Българската асоциация по рециклиране (БАР) на тема "Добри практики и предизвикателства в рециклирането - Излязло от употреба електрическо и електронно оборудване (ИУЕЕО) и други
материали".
***
София.
От 14.00 часа в Специализирания наказателен съд ще се гледа делото за организиране и ръководене на организирана престъпна група на Емил Милев, Мартин Димитров и Калоян Бацов.
***
София.
От 14.00 часа в Специализирания наказателен съд ще се гледа делото за участие в организирана престъпна група на Ирина Укупейчева и Виктор Манов.
***
София.
От 18.00 ч. в кино "Култура" (ул. Сан Стефано 22), ще се проведе дискусия на тема „За здравето, секса и образованието на нацията".
***
София.
От 18:30 ч. в сградата на Национален студентски дом - гр. София, пл. "Народно събрание" 10 ще се проведе Научен семинар "Траките и виното" - 2020, организиран от ННЕК - ЮНЕСКО.
***
София.
От 18.30 часа на сцена Backstage в Театър „Азарян" ще се играе спектакълът „Колекционерът" по романа на Джон Фаулз.
***
София.
От 18:30 ч. в Литературния клуб на библиотеката (пл. „Славейков" № 4) гост в поредицата „Преводач на месеца" ще бъде доц. д-р Анжелина Пенчева.
***
София.
От 19.00 часа в Литературен клуб „Перото" ще бъде представено българското илюстровано издание за деца „Джордж и вълшебните камъни" от Патрик Георгиев.
***
София.
От 19.00 на сцената на Музикалния театър гледаме мюзикъла „Таборът отива към небето" - постановка на Народния театър Ниш, Сърбия. Режисьор е Десимир Станоевич - популярен театрален и филмов актьор в Сърбия, който през последните години поставя театрални спектакли.
***
София.
От 19.00 часа в кино „Люмиер Лидл" ще се излъчи филмът „Малки жени".
***
София.
От 19.30 часа в Нов театър НДК ще се играе постановката „Поручик Бенц".
***
Банско.
От 11.00 часа в Дома на изкуствата ще се проведе музеен урок на тема „Апостола - истини и заблуди".
***
Бургас
От 09.00 часа в Културен център „Морско казино", зала „Георги Баев" ще се проведе пленер по изобразително изкуство „Българските революционери и възрожденци", организиран от Центъра за подкрепа на личностното развитие в Бургас.
***
Бургас
От 17.30 часа в Културен център „Морско казино", зала „Георги Баев" ще бъде представена книгата „Червените мишки" на Мирела Костадинова.
***
Бургас
От 19.00 часа в сградата на Държавна Опера Бургас, ул. „Климент Охридски" № 2 ще бъде представена постановката „Непоправимо" - от Щефан Фьогел. Продукция на Драматичен театър "Ст. Киров"- Сливен.
***
Велико Търново.
От 10.15 часа в пресклуба на БТА ще се състои пресконференция във връзка с четвъртото издание на фестивала "Настолен град" във Велико Търново.
***
Велико Търново.
От 17.30 ч. пред паметника на Васил Левски ще бъде отбелязана годишнината от Обесването на Васил Левски.
***
Горна Оряховица.
От 11.00 ч. пред бюст-паметника на Апостола на свободата в Парк „Пролет" военнослужещи от 59-и батальон за ядрена, химична и бактериологична защита и екология ще поднесат венци и цветя.
***
Добрич.
От 09.30 часа в Детска градина № 10 ще се играе кукленият спектакъл „Синият таралеж" на Държавен куклен театър „Дора Габе".
***
Добрич.
От 10.00 до 11.00 часа в Младежки център - Добрич, Зала 3 ще се проведат Беседи за Васил Левски.
***
Добрич.
От 11.00 часа Община Добрич и Общобългарски съюз „Васил Левски" организират поклонение пред паметника на Апостола в града по повод 147 години от гибелта на Апостола на българската свобода - Васил Левски.
***
Добрич.
От 15.30 часа в Интерактивна зала на Регионална библиотека „Дора Габе" ще бъде представено дигиталното издание на тефтерчето на Васил Левски.
***
Добрич.
От 19.00 часа в Драматичен театър „Йордан Йовков" ще се състои премиерата на спектакъла „Две обиколки на парка".
***
Каварна.
От 10 часа пред паметника на Васил Левски в Градската градина ще се състои възпоменателна церемония по повод 147 години от обесването на Апостола.
***
Карлово.
От 18.00 ч. на площад „Васил Левски" представителни формирования и военният духов оркестър от 61-ва Стрямска механизирана бригада ще участват във възпоменателната церемония, с която ще се отбележат 147 години от обесването на Апостола на свободата. Ще присъства заместник-началникът на отбраната генерал-лейтенант Димитър Илиев.
***
Ловеч.
От 18.00 часа пред паметника на Васил Левски в квартал „Вароша" военнослужещи от Плевенския гарнизон ще поднесат венци.
***
Пазарджик.
От 11.00 часа в Гранд хотел "Хебър" ще се проведе съвместна пресконференция на БФ Баскетбол и Община Пазарджик.
***
Перник.
От 13.00 ч. в централния офис на ГЕРБ (ул. „Търговска" 30) народните представители от ГЕРБ-Перник Красимир Велчев и д-р Александър Александров организират приемен ден за граждани.
Петрич.
От 18.15 часа на централния градски площад ще се съберат участниците във факелно шествие по повод 147-ата годишнина от гибелта на Васил Левски, което ще тръгне в 18.30 часа. От 19.00 часа пред паметника на Народните будители ще започне литературно-музикална програма с мото „Следваме заветите ти, Апостоле!".
***
Пловдив.
От 09.30 часа 4 наказателен състав на Районния съд ще разгледа делото на М.С.-Д. и К.С., обвинени за извършено от тях престъпление с цел набавяне на имотна облага.
***
Пловдив.
От 09.30 часа в зала 1 на Окръжния съд ще се гледа делото на Й. Ф., който е обвинен, че на 14 юли 2019 г. в стопанска постройка в местността Юрта в с. Козаново, обл. Пловдивска, умишлено е умъртвил другиго - рождения си син Ц. Ф. /35 г./.
***
Пловдив.
В 10.00 часа в Голяма конферентна зала на Дом на културата „Борис Христов" кметът Здравко Димитров и заместник-кметовете на Общината ще дадат пресконференция по повод първите 100 дни от новия управленски мандат.
***
Пловдив.
От 10.30 часа в Зала №1 на Апелативния съд подсъдимият М. С. обжалва присъдата си от 12 години лишаване от свобода, постановена от Пазарджишкия окръжен съд.
***
Пловдив.
В 11.00 часа пред кметството в „Тракия" на бул. „Освобождение" 63, в присъствието на кмета на района Костадин Димитров, ще бъде даден старт на националната програма „Партньорство за красива и чиста среда" на сдружение „БГ Бъди активен".
***
Пловдив.
От 13.15 часа в зала 2 на Окръжния съд ще се гледа делото срещу подсъдимите С. П. и Я. Ч. за съучастие като съизвършители за притежание на високорискови наркотични вещества с цел разпространение.
***
Пловдив.
От 13.30 часа в Зала №1 на Апелативния съд ще се гледа делото по образувано по внесен в съда протест на Окръжна прокуратура - Хасково, срещу присъда, постановена от Окръжен съд - Хасково, с която доктор С. П. е бил признат за невинен в извършването на престъпление по чл. 123, ал. 1 от НК.
***
Пловдив.
В 16.00 часа в Голяма конферентна зала на Дома на културата „Борис Христов" ще се състои работна среща за представяне и обсъждане на постъпилите писмени предложения по проекта за нов Статут на „Награда „Пловдив" в областта на изкуството и културата".
***
Русе.
От 10.00 ч. на първата алея в ляво от Пантеона на възрожденците в посока църквата „Всех Святих" ще бъде направена символична първа копка на паметника на Апостола на Свободата - Васил Левски.
***
Русе.
От 11.00 ч. в Заседателната зала на Окръжния съвет в Гюргево ще се проведе заседание на Съвместната българо-румънска земеделска работна група.
***
Смолян.
От 13:00 часа в зала 201 на Областната администрация ще се проведе заседание на Постоянната областна епизоотична комисия във връзка с ограничаване на разпространението на заболяването африканска чума по свинете.
***
Смолян.
От 17.00 часа в Родопски драматичен театър „Николай Хайтов" с концерт-спектакъл започват юбилейните тържества по повод 100-годишнината на ППМГ „Васил Левски". От 18.30 часа, отново в театъра, инж. Hиĸoлa Чepнeв щe пpeдcтaви втopaта чacт нa ĸнигaтa cи „Paйĸoвcĸaтa гимнaзия".
***
Смолян.
От 19.00 часа пред бюст-паметника на „Васил Левски" в кв. „Райково" почетен караул от 101-ви алпийски полк ще проведе ритуал по полагане на венци и цветя.
***
Стара Загора.
От 11.00 часа ще се проведе общоградски ритуал в памет на светлата историческа личност на Васил Левски. Той включва отслужване на Заупокойна молитва в памет на йеродякон Игнатий от Старозагорския Митрополит Киприан, както и поднасяне на венци и цветя от признателните граждани пред паметника на Левски в града, в което ще участват представителни части от състава на Сухопътните войски.
***
Стара Загора.
От 15.00 часа на сцената на Кукления театър ще бъде представена предпремиерно пиесата „TRE SORELLE" и ще се състои пресконференция с творческия екип на спектакъла.
***
Хасково.
От 11.00 ч., в малка зала на Областна администрация - Хасково, ще се проведе заседание на постоянно действащата епизоотична комисия за прилагане на мерките по здравеопазване на животните.
Шумен.
От 12.35 часа в малкия физкултурен салон на СУ „Сава Доброплодни" ще се проведе интерактивната игра „Идеите на Левски - духовен мост между минало, настояще и бъдеще" с ученици от Vв, VІв и VІІв клас.