• 20 Апр 2024 |
  •  USD / BGN 1.8359
  •  GBP / BGN 2.2843
  •  CHF / BGN 2.0205
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 10°C

Американските производители на чипове лобират за облекчаване на забраната на "Huawei"

Американските производители на чипове лобират за облекчаване на забраната на "Huawei"

/КРОСС/ Водещи американски доставчици на микрочипове за "Хуавей" (Huawei), включително Qualcomm и Intel, подлагат на предпазлив натиск правителството на САЩ, в опит да облекчат забраната за продажби на техни компоненти на китайския технологичен гигант, въпреки че самата "Хуавей" избягва подобно правителствено лобиране, съобщава Ройтерс, цитирайки източници, запознати с въпроса.

Ръководители от най-големите производители на чипове от САЩ Intel и Xilinx Inc са присъствали в края на месец май на среща с Министерството на търговията, на която са обсъдили поставянето на "Хуавей" в т.нар. "черен списък", според един от източниците на Ройтерс.

Американските власти наложиха забрана на доставчиците от САЩ да продават техни компоненти (чипове) на "Хуавей" - най-голямата компания за телекомуникационно оборудване в света, без специално одобрение, поради това, което според правителството е въпрос на националната сигурност.

По-рано този месец действащият бюджетен шеф на Белия дом се опита да забави прилагането на забраната, съобщи "Уолстрийт джърнъл", твърдейки, че тежестта от това ще падне върху американски компании, които са работили с "Хуавей".

Източниците на Ройтерс посочват, че компанията Qualcomm също е поставила под натиск Министерството на търговията по този много важен въпрос.

Производителите на чипове твърдят, че продаваните от "Хавей" устройства като смартфони и компютърни сървъри използват обикновени достъпни части и е малко вероятно да представляват проблем за сигурността, както този по отношение на 5G мрежовото оборудване на китайската технологична фирма.

"Това няма за цел да помогне на "Хуавей". Става дума за предотвратяване увреждането на американските компании", посочи един от източниците на Ройтерс.

Така например, компанията Qualcomm желае да продължи да доставя чипове на "Хуавей" за обикновени устройства като телефони и смарт часовници.

Агенцията отбелязва, че през 2018-а година "Хуавей" е закупила компоненти за 70 млрд. долара, като около 11 млрд. долара от тези средства са отишли в американски технологични фирми, включително в Qualcomm, Intel и Micron Technology Inc.

Асоциацията на полупроводниковата индустрия (SIA), призна, че е организирала консултации с правителството на САЩ от името на тези фирми, за да им помогне да информират властите във Вашингтон за влиянието на забраната върху техния бизнес.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2024 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.