•  GBP / BGN 2.2843
  •  CHF / BGN 2.0205
  • Времето:  София 13°C

Седем пропуснати дузпи при победа на "Манчестър Юнайтед" над "Реал" Мадрид

/КРОСС/ "Манчестър Юнайтед" победи "Реал" Мадрид с 3:2 след изпълнение на дузпи в мач от приятелския футболен турнир Интернешънъл чемпиънс къп. Срещата се игра пред 65 хиляди зрители на "Ливайс Стейдиъм" в Санта Клара, Калифорния, а редовното време завърши при резултат 1:1, след като двата големи съперника си размениха по един гол в двете полувремена. При последвалите наказателни удари едва три от общо 10 изпълнения бяха превърнати в попадения.

"Червените дяволи" взеха преднина, секунди преди края на първото полувреме. Голът отбеляза Джеси Лингард, който бе точен на празна врата. Основната заслуга за попадението обаче бе на Антони Марсиал, който направи фантастичен пробив между трима играчи на съперника преди да подаде към своя съотборник.

През първото полувреме в състава на "Реал" Мадрид започнаха осем от титулярите във финала на Шампионската лига, игран преди точно 50 дни в Кардиф. На почивката обаче те бяха заменени от тим, почти изцяло съставен от юноши от академията на испанския гранд. Те впечатлиха с изявите си и дори доминираха над далеч по-опитните футболисти на английския тим, които имаха срещу себе си.

В 69-ата минута силната игра на привлечения от "Атлетико" Мадрид - Тео Ернандес, осигури на "белите" възможност да изравнят от дузпа. 19-годишният французин бе повален в наказателното поле от Виктор Линдельоф, а Каземиро се разписа от наказателния удар с безкомпромисен удар.

До края Давид Де Хеа спаси опасен шут на Луис Мигел Кесада от фаул, а Маруан Фелайни направи комичен пропуск пред вратата на Кико Касийя, след като бе оставен сам на границата на вратарското поле, но изпрати топката високо над вратата.

Дузпите, които трябваше да определят крайния победител в сблъсъка, се превърнаха във фестивал на пропуските и вратарските спасявания. Едва три от общо 10 наказателни удара бяха превърнати в попадения.

За "Реал" Мадрид пропуски направиха Матео Ковачич, Оскар, Тео Ернандес и Каземиро, а единствен с гол се отличи Кесада. Именно Каземиро пък пропусна петата решителна дузпа, след като секунди по-рано Дейли Блинд се бе разписал за "червените дяволи". Преди това за "Манчестър Юнайтед" точен бе и Хенрик Мхитарян, а пропуски направиха Марсиал, Скот Мактоминей и Линдельоф.

Английският тим прибави 2 точки към актива си и вече има 5 от два мача в турнира. Футболистите на Жозе Моуриньо остават с перфектен баланс от началото на лятната подготовка в САЩ - 4 победи от 4 мача. На 27 юли от 2:30 през нощта, пряко по RING, "червените дяволи" срещат "Барселона" в последния си двубой от Интернешънъл чемпиънс къп.

За "Реал" Мадрид това бе първи двубой, както от надпреварата, така и изобщо от предсезонната подготовка. С 1 точка "белите" очакват следващия си двубой срещу "Манчестър Сити", преди и те да излязат срещу "Барса".

Само след 15 дни, на 8 август в Скопие, "Реал" Мадрид и "Манчестър" Юнайтед ще се срещнат отново, но в официален мач. Двата тима ще спорят за Суперкупата на Европа, а тогава Зинедин Зидан ще може да разчита и на Кристиано Роналдо и Серхио Рамос, които пропуснаха срещата в Калифорния.