Копенхаген" сломи 10 от ЦСКА с гол-шедьовър и дузпа
10 Август 2018 08:16

/КРОСС/ ЦСКА загуби с 1:2 от датския "Копенхаген" в първи мач между двата тима от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Тимът на Нестор Ел Маестро игра с човек по-малко повече от полувреме заради директен червен картон на Чорбаджийски в 41-ата минута. Резултатът на "Васил Левски" откри Мауридес в 15-ата минута, но гостите осъществиха пълен обрат с попадения на Вавро в 64-ата минута и Кодро в 74-ата минута от дузпа.

"Червените" бяха по-активни в началните минути и затрудниха датската отбрана. След четвърт час игра тимът на ЦСКА, вдъхновен от близо 30 000 свои привърженици на Националния стадион, излезе напред в резултата. Десподов изведе Мауридес, който стреля ниско по тревата и успя да преодолее стража Йоронен.

Постепенно обаче "Копенхаген" притисна "червените". В 41-ата минута ЦСКА остана с 10 души. Чорбаджийски удари без топка Н'Дойе и получи директен червен картон.

Датчаните се възползваха от численото си превъзходство и осъществиха пълен обрат след почивката.

Първо в 64-ата минута резервата Вавро изравни с хубав шут от около 25 метра.

Впоследствие в 74-ата минута Десподов посегна с ръка и дръпна играч на гостите в пеналта, а главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Кодро, който не отправи добър удар, но за негов късмет топката премина под плонжа на вратаря Черниаускас - 2:1 за "Копенхаген".

Така "червените" имат илюзорни шансове за продължаване напред в турнира. Реваншът в Дания е след седмица.

Съставите

ЦСКА: 30. Черниаускас, 27. Секулич, 25. Перейра, 4. Чорбаджийски, 14. Лясков, 6. Пинто, 16. Бикел, 19. Десподов, 20. Тиаго (44-Дюлгеров), 8. Джеси (36- Жоржиньо), 9. Мауридес

"Копенхаген": 21. Йоронен, 4. Папаянопулос, 5. Биеланд (45-Вавро), 7. Фишер, 8. Томсен (62- Сков), 10. Зека, 11. Кодро, 14. Н’ Дойе, 20. Бойлесен, 22. Анкерсен, 33. Фалк