Ефтимова се класира за полуфинала на 200 м в Берлин
10 Август 2018 13:53

/КРОСС/ Инна Ефтимова изпревари конкуренцията и се класира на полуфинала на бягането на 200 м на европейското първенство по лека атлетика в Берлин.

Българката, която остана 22-ра на 100 м преди дни, финишира за 23,56 секунди. Така тя се нареди на четвърто място в своята серия, съобщава bTV.

След представянето на всичките ѝ конкурентки, стана ясно, че Ефтимова е дала едно от най-добрите времена и ще бяга и на вечерната сесия. Българката даде осмо време в квалификациите.

Така в полуфинала България ще има две представителки - Ефтимова и Ивет Лалова.

За опитната спринтьорка това е пето поредно европейско първенство в последните 8 години. Тя ще започне участието си направо от полуфинала, тъй като през сезона даде най-добро седмо време в европейската ранглиста.

Стартовете се очаква да започнат след 20:40 ч. днес (10 август), като за финала се класират първите две от всяка от трите серии и двете с най-добро време.