Руснакът Медведев триумфира на Sofia Open
10 Февруари 2019 20:05

/КРОСС/Третият в основната схема Даниил Медведев спечели четвъртото издание на тенис турнира Sofia Open. На финала руснакът победи с 2:0 сета Мартон Фучович от Унгария с 6-4, 6-3. Срещата продължи 81 минути.Това е четвъртта титла в кариерата на Медведев и първа за сезона. По-рано през годината той игра и на финала в Бризбейн (Австралия), където загуби от Кей Нишикори.

По пътя към трофея в София руснакът загуби само един сет - в първия си мач срещу холандеца Робин Хаазе.Триумфът осигури на Медведев 250 точки за ранглистата, където той ще остане на 16-ото място. Освен това, той ще получи чек за малко над 90 000 евро.

Финалистът Фучович приключи надпреварата със 150 точки и близо 50 000 евро.