•  GBP / BGN 2.2841
  •  CHF / BGN 2.0155
  • Времето:  София 5°C

Надал и Кирьос изкопираха свой мач от "Уимбълдън", испанецът триумфира

/КРОСС/ Рафаел Надал спечели изтощителна битка в най-очаквания осминафинал на Australian Open срещу представителя на домакините Ник Кирьос.

Двамата изкопираха мача си от "Уимбълдън" през миналата година, като резултатът бе идентичен в полза на испанеца - 6:3, 3:6, 7:6(6), 7:6(4) за 3 часа и 42 минути.

Матадора отново се доказа като по-опитният, по-разнообразният и по-мотивираният атлет от двамата и в ключовите моменти успя да надделее.

Кирьос, който излезе на корта с фланелката на трагично загиналия Коби Брайънт, изигра много слаб първи сет, но след това се вдигна и бе равностоен на по-именития си съперник. Изравни сетовете, но след това загуби два емоционални тайбрека.

Мачът беше един от най-вълнуващите досега на турнира, макар че не видяхме решителен пети сет. Кирьос подобаващо отговори на професионализма на испанеца и воден от атмосферата на централния корт успя отново да сътвори шоу. Не му достигна психологическа и физическа устойчивост след петсетовия трилър срещу Карен Хачанов в миналия кръг.

В първия сет Надал бе много убедителен и го спечели с пробив за 3:1, като не даде нито една възможност на съперника на свой сервис.