Церемония по повод Международния ден на ромите 8-ми април
Секция: CROSS ПРЕСЦЕНТЪР
04 Април 2011 09:58
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
За първи път ще бъде връчена наградата „Златна Хипократова клетва ІІ" за роми, работещи в сферата на здравеопазването

София /КРОСС/Днес от 16.00 ч. ще се проведе церемония по повод Международния ден на ромите 8-ми април в залата на Евро Синема на Евро-български културен център, Министерство на културата.

За първа година по повод международния празник на ромите ще бъде връчена и наградата „Златна Хипократова клетва ІІ" за специалисти от ромски произход в сферата на здравеопазването, учредена от Балканската асоциация по история и философия на медицината и Сдружение „Разнообразни и равни".

Програмата на церемонията включва още връчване на награда за цялостен принос в утвърждаване на етнокултурните ценности и борбата за равноправие и отстояване на човешките права в РБ, както и награда за утвърждаване на гражданските ценности, отстояване на журналистическата етика и професионално представяне на темата за ромите в медиите в РБ.

Наградите ще бъдат връчени от специалните гости на церемонията - посланика на САЩ Джеймс Уорлик и посланика на Унгария Юдит Ланг.