Фандъкова: Хората се обединяват, когато участват в обща кауза
Секция: БЪЛГАРИЯ
22 Септември 2011 12:42
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Фандъкова: Хората се обединяват, когато участват в обща кауза

 

София /КРОСС/  Хората се обединяват, когато участват в обща кауза. Това заяви пред журналисти кметът на столицата Йорданка Фандъкова, която присъства на тържествената церемония по отбелязване на 103-та годишнина от обявяването на Независимостта на България, предаде репортер на Информационна агенция КРОСС. "Искам да поздравя с днешния празник всички българи. Изключително съм горда, че преди три години поставихме паметника на Независимостта в София", каза тя.

По повод слабата посещаемост на днешното честване, Фандъкова изрази надежда, че с годините това ще се промени в положителна посока.

"Аз вярвам, че с традицията, която поставихме и се опитваме да държим жива, това нещо ще се случи - 3 март, 6 септември, 22 септември, аз бих добавила и 24 май - това са датите на България. Те означават независим и свободна България и духовна България", заяви още йорданка Фандъкова.

 

Тя подчерта, че политиците имат отговорността да защитават независимостта на страната си.

/ВС/