В Албания се формират специални сили "Орли"
Секция: СВЯТ
26 Септември 2011 14:44
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
В Албания се формират специални сили "Орли"

Тирана, Албания /КРОСС/ В Албания ще се сформира нов тип въоръжени специални сили, наречени "Орли", предаде кореспондентът на МИА от Тирана, цитиран от "Сител". Тяхната мисия ще бъде да защитават гражданите на страната.

За пръв път в общественото пространство се заговори за създаването на "нов вид" спецчасти от членове на сдружението "Защита на човешките права", които в своята интернет страница съобщиха, че започват набиране на нови служители.

В съобщение до медиите от сдружението заявяват, "тези специални сили ще бъдат за защита (отбрана) на албанските граждани от насилието, което е в постоянен възход от началото на дикататурата на Сали Бериша".

Предвижда се участието в специалните сили да е доброволно. Членовете на новите "спецчасти" ще бъдат "въоръжени с оръжия от различен калибър и готови да се намесят във всяка ситуация".

Организацията планира да създаде разклонения по цялата територия на Албания.

/НИ/