Борисов: В условията на криза правителството инвестира в образование и в инфраструктура
Секция: БЪЛГАРИЯ
03 Октомври 2011 14:58
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Борисов: В условията на криза правителството инвестира в образование и в инфраструктура

Габрово /КРОСС/ Щастлив съм, че принадлежа към правителство, което спазва обещанията си. Миналата година министър-председателят пое ангажимент да се намерят средствата и ето че вече сме тук за откриването. В годината на най-тежка криза насочихме половината от средствата за капиталови разходи на министерството тук. Защото Априловската гимназия е първообразът на българското образование и делото на нашите предшественици заслужава почитта ни. Това заяви министърът на образованието Сергей Игнатов в Габрово, който заедно с министър-председателя Бойко Борисов откриха официалноновото крило на най-старото българско училище - Националната Априловска гимназия. '

Средствата за довършването на строежа на учебния корпус, които са в размер на 1.5 млн. лв., са осигурени от Министерство на образованието, младежта и науката. Дейностите по реконструкция и модернизация на най-старото средно училище в страната започват още от 1994 година, след което са замразени. Проектът беше възобновен през миналата година по разпореждане на премиера Бойко Борисов.

Премиерът Борисов от своя страна подчерта, че въпреки кризата правителството инвестира в образованието и в инфраструктурата. „Това, което сме направили за тази гимназия е само една малка трохичка в сравнение с делото на Васил Априлов. Поклон пред паметта му", допълни още той. Министър-председателят пожела здраве, успехи и много щастливи моменти в новата сграда на учениците и ръководството на гимназията.