Надал мачка наред
06 Октомври 2011 15:31

Токио, Япония/КРОСС/Защитаващият титлата си Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в японската столица Токио с награден фонд 1,2 милиона долара.

Водачът в схемата и номер 2 в световната ранглиста победи младата канадска надежда Милош Раонич със 7:5, 6:3 за 90 минути. Два пробива бяха достатъчни на Надал да стигне до победата. На четвъртфиналите той ще играе със Сантяго Хиралдо от Колумбия, който победи Дмитрий Турсунов (Русия) с 6:4, 7:6 (4).

Номер 3 в схемата Давид Ферер (Испания) също се класира за четвъртфиналите след успех във втория кръг над квалификанта Матю Ебдън (Австралия) с 4:6, 6:2, 6:2. Ферер, който е номер 5 в света, загуби първия сет, но след това даде само четири гейма на съперника си и спечели двубоя за 1:55 часа. На четвъртфиналите испанецът ще играе с номер 7 Радек Щепанек (Чехия), който отстрани Марко Куидинели (Швейцария) със 7:5, 6:7 (5), 6:1.