Изнесено заседание на Политическото бюро на Групата на ЕНП в ЕС
Секция: ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ
10 Октомври 2011 12:32
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Изнесено заседание на Политическото бюро на Групата на ЕНП в ЕС

София /КРОСС/ Предстоящото изнесено заседание на Политическото бюро на Групата на ЕНП в Европейския парламент, което ще проведе на 13 и 14 октомври в София. Темата на софийския форум ще бъде "Повече и по- добра Европа е отговорът за устойчив и приобщаващ растеж".

За участие в заседанието в нашата столица ще пристигнат председателят на Европейската комисия Жозе Мануел Барозо, председателят на Европейския парламент Йежи Бузек, председателят на Групата на ЕНП в ЕП Жозеф Дол, трима еврокомисари- Кристалина Георгиева, Йоханес Хан и Януш Левандовски, 23 евродепутати от ЕНП от 11 страни.

От страна на домакините ще участват премиерът и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов, вицепремиерът Цветан Цветанов, кандидат- президентът Росен Плевнелиев и др.

В навечерието на форума, от 20.30 до 21.00 часа ще бъде проведена първата пресконференция с участието на Йозеф Дол и Йежи Бузек .На следващата сутрин г-н Бузек открива новия информационен център на ЕП в Брюксел "Parlamentarium" и по тази причина няма да може да присъства на самото заседание.

След приключването на бюрото в петък, от 13.00 до 13.30 ще се проведе и заключителната пресконференция.

/ВН/