Пехливанов обеща да се справи с опасните сгради, спазвайки закона
Секция: ПОЛИТИКА
17 Октомври 2011 14:54
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Пехливанов обеща да се справи с опасните сгради, спазвайки закона

София /КРОСС/ Стотици опасни сгради дебнат из софийските улици и застрашават живота на столичани, заяви на пресконференция днес кандидатът за кмет на София от ПП „Атака" Николай Пехливанов. Той сподели пред журналисти плашеща статистика за броя на постройките в града, които всеки момент могат да рухнат и да отнемат човешки живот. 

„Над 100 са недостроените сгради в София", обясни Пехливанов. „Постройките, които пък са рушащи се и крайно опасни, са 400 към края на миналата година. Същевременно обаче публичен регистър на тези сгради не съществува", заяви още Пехливанов.
Той зададе въпроса защо Столична община не върши работата си и не спазва закона. „Стигнахме наистина твърде далеч - да обещаваме, че ще спазваме закона, това първостепенно и подразбиращо се действие", възмути се Пехливанов и обеща, че когато стане кмет, той ще спазва закона.
Кандидатът на „Атака" припомни нещастния случай на улица „Алабин" преди няколко години, след което СО излезе с информация, че опасните сгради в София са 3434 на брой. Сега, когато се случи и инцидентът на ул. „Неофит Рилски", от ведомството твърдят, че постройките, застрашаващи живота на хората, са не повече от 300-400. Пехливанов попита дали тези 3000 сгради са съборени или обезопасени за тези няколко години от 2006 г. насам.
Оправданието на СО отново е в липсата на пари, но Пехливанов припомни, че бюджетът на София е достатъчен, за да осигури поне безопасността на хората, а след това да се мисли за големи проект, с които настоящото управление замазва очите на гражданите. „Отново ставаме свидетели на безвластие, докато стотици постройки в града ни стават средища на наркомани и бездомници, или пък буквално рухват на главите ни", добави още Пехливанов.