Пентагонът се обяви категорично против исканите 450 милиарда щатски долара съкращения
Секция: СВЯТ
28 Октомври 2011 08:21
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Пентагонът се обяви категорично против исканите 450 милиарда щатски долара съкращения

Вашингтон, САЩ /КРОСС/ Пентагонът ще трябва да намали разходите си с цели 260 милиарда долара за пет години, заяви ръководителят на американското министерство на отбраната Леон Панета, цитиран от ББС.

По-рано от администрацията на САЩ обявиха, че възнамеряват за 10 години да намалят разходите за отбрана с 450 милиарда щатски долара.  Лидерите на Пентагона от своя страна твърдят, че са съгласни да направят бюджетни съкращения, но за много по-малка сума.

"Не разкриваме точните цифри, но военното командване на САЩ обяви, че бюджетът за отбрана ще бъде намален значително, но това няма да е от решаващо значение за поддържане на бойната готовност."

Според Панета, окончателната програма за намаляване на разходите все още не е готова, а министерството има намерение да я представи през февруари 2012 г., заедно с проекта на бюджета за 2013 финансова година, предава РИА "Новости".

Както бе обяснено от министъра на отбраната, намалението на парите ще залегне в рамките на годишните бюджети през следващите 5 години. Според него, размерът на намалениетонай-вероятно ще бъде от около 250-260 милиарда долара, но в никакъв случай и 450 милиарда евро, за които настояват държавни финансисти.

/НИ/