120 шофьори-нарушители от градския транспорт със санкции след спецакция в София
Секция: БЪЛГАРИЯ
31 Октомври 2011 11:31
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
120 шофьори-нарушители от градския транспорт със санкции след спецакция в София

120 души ще бъдат санкционирани за нарушения на Закона за движение по пътищата, заснети с мобилни системи

 

София /КРОСС/ Специализираната полицейска операция срещу шофьори-нарушители от градския транспорт стартира в ранните часове на 27 октомври и приключи на 29 октомври. При двудневната акция са използвани мобилни системи за заснемане на нарушения на Закона за движение по пътищата, извършени от водачи на автобуси и тролейбуси на територията на София, съобщават от пресцентъра на МВР.
В хода на операцията служителите на реда констатирали, че водачите на автобуси в контролирания район на бул. „Сливница" - от Сточна гара до бул. „Константин Величков", най-често не спирали в т.нар. „джобове" на автобусните спирки, а се движели неправилно по пътното платно. Друго системно нарушение е преминаването на червен сигнал на светофара.
Най-често срещаното нарушение на водачите на тролейбуси в централната градска част, особено в района на СУ "Св. Климент Охридски", е неосигуряване на предимство на пешеходците на сигнализирана пешеходна пътека.
120 шофьори-нарушители от градския транспорт ще бъдат санкционирани от столичната „Пътната полиция" заради извършени от тях нарушения.