София /КРОСС/ Лидерите на политически партии трябва да знаят, че при избори светът ни гледа. Не трябва да се вдига шум и да се правят манипулации и репутацията на държавата не трябва да бъде поставяна на карта. Трябва да правим избори по европейски. Това заяви пред bTV новоизбраният държавен глава Росен Плевнелиев. Относно непрекъснато тиражираните мнения, че Плевнелиев е кукла в ръцете на Борисов той заяви, че при премиера послушковци не виреят. Борисов е мъжкар. При него трябва да имаш мнение, да имаш кауза и да се бориш, категоричен бе екс строителният министър.
Той добави, че ще работи за това българите да видят, че в България се прави политика за хората. За мен е важно аз какво мога да направя за имиджа и репутацията на държавата, а не да отида на „Дондуков” 2 със собствените си идеи.
Плевнелиев отново заяви, че не иска да вкарва семейството си под прожекторите. Не искам да разхождам децата си и да ги показвам, за да трупат плюсове от това. Искам да се формират като характери и добри хора. Имам притеснения, че известността ми може да не им се отрази добре. Искам да им дам възможност да се формират сами, а не да се опират на баща си. Аз не искам да задавам дневния ред на моите деца. Те сами трябва да си намерят пътя, категоричен бе новоизбраният президент.