Подгорица, Черна гора /КРОСС/ През първите девет месеца на тази година, за внос на бутилирана вода Черна гора е похарчила близо 29,8 милиона евро, докато за същия период износът на домашна вода е за 500 хиляди евро, съобщиха от Търговската камара на Черна гора.
За производство на бутилирана вода в Черна гора има налични мощности, които обаче не са достатъчно добре експлоатирани и затова страната се нуждае от внос на бутилирана питейна вода.
Според местната преса за последните осем месеца фабриките за бутилирана вода в страната са произвели 15.5 милиона литра вода. Изнесени са около един милион литра вода, което е 4,8% от общото количество, докато на вътрешния пазар се предлагат около 14,5 милиона литра вода.
/НИ/