/КРОСС/ През периода от утре (4 ноември) до 8 ноември ще бъдат въведени временни промени в разписанията на два бързи влака на „Холдинг Български държавни железници" ЕАД.
Причината за временното изменение в графика на тези влакове са ремонтни дейности по железния път, които Национална компания „Железопътна инфраструктура" ще извършва в участъка между гарите Зверино и Елисейна, съобщиха от холдинга.
Влаковете, които ще се движат с промени в своите разписания са следните:
- бързият влак със задължителна резервация „Пловдив" № 1623 от Враца за Пловдив, който обичайно заминава в 13:40 ч., вече ще тръгва от гара Враца с 20 минути по-късно от редовното си разписание, т.е. в 14:00 ч. В гара Пловдив влакът ще пристига в 18:01 ч.;
- бързият влак № 2615 от София за Варна, който заминава в 13:20 ч., ще се движи по обичайния си график до гара Бов. От всички гари в участъка между Бов и Горна Оряховица този влак ще заминава с от 6 до 10 минути по-късно. От Горна Оряховица и останалите гари по своя маршрут влакът ще тръгва по досегашното си разписание.