Стачки в няколко европейски страни
Секция: СВЯТ
08 Ноември 2011 06:39
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Стачки в няколко европейски страни

Лисабон, Португалия /КРОСС/ Днес в Португалия ще се проведе национална стачка на транспортните работници.Профсъюзите са недоволни от икономическата политика на властите, по-точно от намаляването на субсидиите и масовите уволнения.
В Италия стачкуват шофьорите на автобуси и таксита. Протестиращите не подкрепят антикризисните мерки на правителството. Според медиите, Силвио Берлускони вече е изчерпал лимита на доверие и стачкуващите призовават кабинета да си подаде оставката.
Втори ден във Франция не излизат на работа работниците от жп транспорта. По такъв начин работещите в този отрасъл п ротестират срещу плановете на ЕС да привлече нови играчи на пазара на пътническите превози. хората се страхуват, че ако законът влезе в сила, те ще останат на улицата, съобщава телевизия "Россия-24".