Рецесията в Англия предизвика бум на разводите
Секция: СВЯТ
08 Декември 2011 19:06
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Рецесията в Англия предизвика бум на разводите

Лондон, Великобритания /КРОСС/ Все повече се увеличава броят на разведени брачни двойки в Англия и Уелс през 2010 г., в сравнение с предходната 2009 г., което е първият такъв случай след 2003 г., съобщи държавното бюро за статистика, цитирано от "Курир".

Оказва се, че около 120 хиляди бракове са разтрогнати само през изминалата година, което представлява ръст от 4,9 на сто в сравнение с предходната година.

Статистиката показва, че разводите са зачестили най-вече при брачните партньори на възраст между 40 и 44 години.  

В анализа за причините за увеличаване на разводите през 2010 г. се посочва, че това може да е пряка последица и от икономическата криза в страната, която продължава вече няколко години. 

/НИ/