Цветанов: 29-годишен мъж е задържан за палежите в "Младост"
Секция: БЪЛГАРИЯ
16 Декември 2011 13:23
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Цветанов: 29-годишен мъж е задържан за палежите в "Младост"

София /КРОСС/ Полицията е задържала 29-годишен мъж във връзка с палежите на автомобили в столичните райони "Младост" и "Хаджи Димитър". Арестът е извършен вчера, съобщи от парламентарната трибуна вътрешният министър Цветан Цветанов, предаде репортер на Информационна агенция КРОСС.

Той подчерта, че задържането е станало възможно благодарение помощта на гражданите.

На младия мъж, който се казва Юлиян и е роден през 1982 г., е наложена мярка за неотклонение задържане под стража за 72 часа. Той живее в Младост и има криминално досие и многобройни регистрации за хулиганство и кражби. Според Цветан Цветанов, Юлиян е съпричастен към 12 палежа на територията на Младост, за периода от 18 октомври, при които са пострадали 25 автомобила.

При разпитите вчера мъжът си е признал и за запалването на приемната на районния инспектор в бл. 218, в Младост 2 на 27 септември 2011 г.

В някои от случаите лично той е подавал сигнал за пожарите на тел.112.
Вътрешният министър призова депутатите да не правят изказвания, които могат да попречат на работата на полицията. Цветанов благодари за достойните позиции на своите предшественици в МВР - Румен Петков и Йордан Соколов.

На свой ред депутатът от Коалиция за България Михаил Миков контрира, че изказванията на депутатите и четенето на данни от бюлетина на МВР от министъра на вътрешните работи стават безсмислени когато хората започнат да се организират в опълчения, за да защитават собствеността си. "Това е вотът. Оставете нашите изказвания", каза Миков. Той покани министър Цветанов на професионален дебат в комисията по вътрешна сигурност и обществен ред.
/ВС/