Британци покосени от i-травми
Секция: Технологии
19 Февруари 2012 11:15
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Британци покосени от i-травми

Според експерт обаче компютрите от рода на iPad не могат да предизвикат хронични заболявания

 

Лондон, Великобритания /КРОСС/ Нова болест откриха лекарите във Великобритания. Все повече британци се оплакват от i-травми, които се характеризират с болки в пръстите на ръцете и ставите след продължителна употреба на iPad, съобщи DailyMail.

Експертите посочват няколко рискови фактора при използване на таблета. Първо, повечето потребители държат iPad с лявата ръка, което води до пренапрягане на мускулите и болка в китката и съответно - затруднява работата на пръстите. Освен това потребителите разчитат предимно на показалеца на дясната ръка в действията по управление на устройството, излагайки се на риск от други мускулни травми.

Вече се говори за синдрома „ръка iPad". Пациентите се оплакват от болки в ръката, с която държат таблета, и в пръстите след набор на текст и управление на устройството. Към лекарите се обръщат също хора, които са държали iPad продължително време на коленете си.

„Когато ползвам iPad дълго време, лявото ми рамо и коленете започват толкова силно да ме болят, че не мога да спя нощем", споделя потребител в блога.

Според д-р Джон Папас обаче, компютрите от рода на iPad не могат да предизвикат хронични заболявания. Той съветва потребителите да намират най-удобното положение при работа с iPad и да си дават кратки почивки при продължителна употреба на таблета, за да избегнат появата на болки.