Огнян Донев и КРИБ и защо работата е wtf
Секция: Коментари
24 Февруари 2012 15:27
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Огнян Донев и КРИБ и защо работата е wtf

Преди няколко дни имаше голям скандал около Огнян Донев - любимецът на българският „Форбс", „24 часа" и разни други ДС-лобистки медии, пише Атанас Янев в блога си http://www.ayanev.com/.

Чрез разни механизми доказано е изцоцквал иначе пребогатия български народ. В частност пенсионер, с шеметни заплати, 3-месечни круиз почивки и прочие.

Съдът как ще му каже на това няма значение, но когато цифрите говорят - и Бойко Борисов трябва да мълчи. 

Огнян Донев е председател на КРИБ - http://ceibg.bg/. Ако се чудите какво е това КРИБ:

КРИБ е "Гласът на българския бизнес", който:
- произвежда три-четвърти от БВП на България
- дава работа на над 700 000 души
- обединява над 10 500 компании, колективни и индивидуални членове
- осигурява над три-четвърти от българския износ

Нищо лошо, напротив - нормално е да има такива сдружения, гласове, както те са се кръстили.

По-интересното е какво пише в кодекса им, кръстен "Кодекс за бизнес етика и корпоративна отговорност".

Освен нормалните бла-бла-бла има следните точки:

Като значима съсловна и обществена организация в Република България, Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България осъзнава своята роля за трайния растеж на българската икономика. Ние, водещите фирми, членовете на тази организация, знаем значението на моралните принципи и ценности за ежедневните си бизнес дела и този кодекс формулира нашето желание и моралното задължение да насърчаваме социално отговорния бизнес, който носи полза за обществото.

Нашата цел на съществуване е неразривно свързана с основните принципи на честна игра и стабилно бизнес поведение. Ние залагаме на основни ценности като качество, професионализъм, почтеност, честност, инициатива, новаторство, лоялност, ентусиазъм за работа, отговорност към клиентите, взаимно уважение.
o Ние осъждаме даването или приемането на користни подаръци и подкупи като бизнес практика
o Ние се стремим да създаваме работни места и да свеждаме до минимум социалната цена на пазарната икономика
o Ние се стремим към почтени отношения със своите конкуренти

Интересно ми е в какъв срок председателят на КРИБ ще напусне заеманата длъжност, поради неспазване на кодекса на "гласът".
Не дали, а кога.
За радост на ЕС им писна от подобни простотии, а там понякога с пари не става.
И с много пари не става.
Изключително интересно ми е какво ще напишат „Форбс" по този случай, дали ще го споменат, или удобно ще го пропуснат?
„24 часа" ги видяхме какво правят - пълна цензура на коментарите, пълен филтър на изходящите текстове.