Марковски: Не мога да докажа, че ДПС стои зад катастрофата, която претърпях
Секция: БЪЛГАРИЯ
12 Октомври 2013 18:28
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Марковски: Не мога да докажа, че ДПС стои зад катастрофата, която претърпях

/КРОСС/ Адвокатът Марин Марковски потвърди пред Сашо Диков, че си е помислил, че с катастрофата, която претърпя, е възможно да му е спретнат атентат. Причината е фактът, че искал съд за биячите на нападателя над Ахмед Доган - Октай Енимехмедов.
Припомняме, че преди близо месец ТИР се опита да направи обратен завой и джипът на адвоката се заби в него. Само фактът, че въздушната възглавница не се е задействала, спаси живота на Марковски.
"Не мога да го кажа, че ДПС стоят зад това нещо, защото нямам доказателства за това, но аз не мога да не се замисля и да не анализирам нещата", каза пред Сашо Диков Марковски.
"Никога не съм се подмазвал на прокуратурата, аз съм опитен юрист. Ако някога го направя това, то е по-добре да си направя харакири", каза в студиото на Сашо Диков Марин Марковски.
Марковски коментира и делата, които води. По делото на Бойко Борисов за клевета срещу Волен Сидеров, адвокатът уточни, че делото го води синът му Димитър, но самият той е в течение. Делото вече е образувано и насрочено, съдът е приел исковата молба като редовна. Сидеров е отговорил в кратце, че не е съгласен с изнесеното. По делото за смъртта на Чакъра адвокат Марковски отбеляза, че там има възобновено наказателно производство след отмяна, след уважаване на граждански иск в Европейския съд. Това е една процедура, която задължава да се преразгледат фактите. Разбира си, Марковски категорично заяви, че сегашното развитие на процедурата не прави Борисов обвиняем. Той е разпитван както останалите всичките, включително и министъра и зам.-ресорните министри, както и редица служители на полицията за изясняването на случая. Адвокатът уточни, че така или иначе Борисов не е бил там, когато е бил произведен фаталния изстрел довел да разрушението на къщата, но не до смъртта на Чакъра. Марковски заяви, че в случая има процедура, но тя няма да доведе до ново дело. Той отбеляза, че е доказано от съдебно-медицинската експертиза, че Чакъра се е самовзривил, докато се е опитвал да хвърли лимонка срещу обградилите го полицаи.