Стоянович: Зад мен няма никой, който да ми диктува
Секция: КУЛТУРА
21 Октомври 2013 08:50
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Стоянович: Зад мен няма никой, който да ми диктува

/КРОСС/ „Всички решения, които взимам, са мой", заяви пред Нова ТВ министърът на културата д-р Петър Стоянович и добави: „Зад мен няма никой, който да ми диктува какво да върша в министерството. Все пак аз стоя с подписа си зад всяко решение, което се взима там. Когато дойде такъв момент някой да се меси в работата ми, аз няма да бъда вече в тази власт".

Поканен съм, за да бъда експертно ориентиран и да подпомагам правителството, което смятам, че в голямата си част е представено от експерти и залага на програма. От лична гледна точка смятам, че щеше да е хубаво правителството да има своите сто дни вот на доверие, защото щях да свърша много по-спокойно някои належащи работи в министерството, каза още министърът.

Попитан защо обаче този кабинет не се харесва от хората той отговори, че е съвсем естествено след избори, които са разделили сцената на две, едната част да бъде срещу това правителство и добави: „Този натиск е окуражаващ да се правят по-бързо реформи".

Стоянович призна, че има съмнения, че срещу него се готви нова „жълта" атака с цел да го злепостави.

Относно проекта за Българския Лувър Петър Стоянович заяви, че няма конфликт с бившия министър на културата Вежди Рашидов и че до края на годината проектът ще бъде готов.

Имаме уверението на „Главбулгарстрой", че две от крилата ще бъдат готови и предадени на възложителя до края на годината, уточни Стоянович.

Той коментира обвиненията на бившия министър Вежди Рашидов като каза, че политическият диалог в България е като фейлетон. „Много е лесно да хвърлиш обвинения към някого, защото знаеш, че няма да те санкционират. Има граници които не могат да се преминават. Докажи, че политиката която прави опонента ти не е интересна, вместо да хвърляш клевети", каза той.