"Ранобудните студенти" връщат дарението от 500 лв.
Секция: БЪЛГАРИЯ
01 Ноември 2013 08:23
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
"Ранобудните студенти" връщат дарението от 500 лв.

/КРОСС/ Студентите, окупирали Ректората на Софийския университет решиха да върнат дарението от 500 лв., което получиха в сряда от възрастен мъж. 

 „Твърде силната емоция и от страна на господина, и от наша, доведе до приемането на тези пари", пишат Ранобудните студенти във фейсбук.

„Въпреки вълнението обаче, наложително е да признаем, че вземането на тези средства не беше правилно и не се вписва в цялостната ни визия на поведение, каузата, която защитаваме и целите, които сме си поставили. Макар да сме благодарни за трогателния жест, сметнахме за правилно да се обърнем към г-н Благой Петров с молба да се срещнем отново тук, в Ректората, за да му върнем дарената сума. Многократно го търсихме на посочения от него телефонен номер, но се оказа, че такъв номер всъщност не съществува", пише в позицията на студентите.

В случай, че мъжът не потърси младежите, парите ще бъдат дарени за кауза по тяхна преценка.