/КРОСС/ Запазени училищни забележки на Джон Ленън ще бъдат продадени на търг в края на месеца. Голяма част от запазените документи показват в друга светлина бийтълса, който очевидно не е бил прилежен ученик. Голяма част от бележките са издадени, заради лошото поведение на 15-годишния Ленън, който по това време не се е ползвал с одобрението на учителите си.
В запазената хронология от 1955 и 1956 г., когато бъдещият световноизвестен музикант е учел в една от ливърпулските гимназии. През 1970 г. по време на лятната ваканция, един учител е помолен да разчисти склад със стари дневници, които трябва да изгори. Докато разчиства, учителят забелязва фамилията Ленън на няколко листа. Така се стига и до бъдещия търг, на който ще бъдат продадени. Организаторите очакват цената им да достигне около 3000 паунда.
Ето забележките му от 1955 г: Нарушава реда в класната стая, говори в час, отговаря на учителите, бие се, вика, дъвче дъвка, прави се на шут - списъкът е дълъг.