МВнР: Въздържайте се от пътуване в Източна Франция
Секция: БЪЛГАРИЯ
22 Ноември 2013 11:14
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
МВнР: Въздържайте се от пътуване в Източна Франция

София /КРОСС/ Във връзка с усложнената зимна обстановка и метеорологичната прогноза за Източна Франция, от Министерството на външните работи препоръчаха на българските граждани да се въздържат от пътуване в тези райони.
На 21 ноември стотици хора са били блокирани в автомобилите си между градовете Гренобъл и Лион в Източна Франция. Автомобилният път, преминаващ през няколко планински прохода, е заледен. Дебелината на снежната покривка при прохода Росатие е половин метър. Поради прогнозирания за тази нощ снеговалеж в 25 департамента в Източна Франция е обявен оранжев код, посочват от външно.
Преди неотложно пътуване - да се информират предварително за метеорологичните условия и състоянието на пътищата по маршрута, както и да спазват стриктно правилата за пътуване в зимни условия и указанията на местните власти, съветват от МВнР.