Путин с 35-минутна аудиенция при папата
Секция: СВЯТ
25 Ноември 2013 21:21
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Путин с 35-минутна аудиенция при папата

/КРОСС/ Президентът на Русия Владимир Путин и папа Франциск са обсъдили нуждата от преговори за разрешаването на сирийския конфликт, съобщиха от Ватикана. Това е първата среща на руския президент с глава на Римокатолическата църква. Двамата са обсъдили „спешната нужда от насърчаването на конкретни инициативи за мирното разрешаване на конфликта, които да благоприятстват пътя на преговорите", се казва в изявление на Ватикана след 35-минутната аудиенция.

Путин и Франциск са разговаряли в залата на Ватиканската библиотека, след което са си разменили подаръци. Руският лидер е подарил на Франциск икона на Божията Майка. На свой ред главата на Ватикана е дарил Путин с майолика с изглед към градините на Ватикана.
В края на срещата им Франциск е помолил руския президент да предаде поздрави на патриарха на Москва и цяла Русия Кирил.
След края на срещата им папата се е срещнал и с руския министър на външните работи Сергей Лавров, заместник министър-председател Аркадий Дворкович, министъра на отбраната Сергей Шойгу, прессекретаря на президента Дмитрий Песков, руския посланик във Ватикана Александър Авдеев и руския посланик в Италия Сергей Разов.