Хампарцумян: Кредитът не е за всеки
Секция: ИКОНОМИКА
28 Ноември 2013 08:17
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Хампарцумян: Кредитът не е за всеки

/КРОСС/ Кредитът не е нещо жизненонеобходимо. Човек взема кредит, когато е уверен в себе си, в бъдещето си. Това заяви председателят на Асоциацията на банките у нас Левон Хампарцумян. Той определи кредитът като заем от бъдещ доход, който е нужен на човек, за да живее по-добре или да инвестира в нещо.
„Кредитът в никакъв случай не е за всеки", отсече пред bTV банкерът.

„На пазара има повече от 30 банки. Все някоя от тях би предложила нещо подходящо, ако човек може да си го позволи", посочи още Хампарцумян.

„С успеха, с който питаме защо годишният лихвен процент при жилищните кредити в европейските страни е 4-5, а в България - около 12, можем да питаме защо немските пенсии са 20 пъти по-високи, защо Германия е по-подредена страна и Франция е по-приятно място за живот? - защото това са по-развити икономики, където стоките и услугите са по-достъпни" , заяви той.