Ранобуден студент: Алкохолът в университета е хроничен проблем
Секция: БЪЛГАРИЯ
30 Ноември 2013 09:50
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Ранобуден студент: Алкохолът в университета е хроничен проблем

София /КРОСС/ Видеото „Морал на градус" буквално загря страстите в интернет. Автори са „Ранобудните студенти". Те показват двама преподаватели, които се черпят в сградата на Софийския университет в малките часове на 27 ноември - ръководителят на катедра „Археология" проф. Констадин Рабаджиев и историкът проф. Драгомир Драганов.
„Продължаваме да уважаваме мненията, които са против нас. Не сме Светата инквизиция и не сме тръгнали на лов за вещици", коментира пред Нова телевизия „ранобудният" студент Румен Стоев.
По думите на Румен употребата на алкохол в университета, която показа записът на студентите, е частна извадка на един хроничен проблем.
„Виждаме как системно хора се позовават на авторитета си, на своята титлата и публично заявяват позиция, явяват се морален коректив, задават тон в обществото и след това не го оправдават с действията си", коментира представителят на окупиралите Алма Матер студенти.

Д-р Костадин Рабаджиев, който беше изловен от студенти да пийва с колеги в Ректората на Софийския университет, също коментира случая. Той не отрече, че почерпката е била сериозна. Той обясни, че във въпросната вечер са били събрали няколко повода за празнуване – преподавателите празнували рожден ден, а един млад баща е почерпил за раждането на сина си. Рабаджиев обаче отказа да дава отчет на студентите какво и колко е пил.

„Такъв въпрос може да ми зададе ръководството на университета. Мигар другаде не се случва?“, попита той. Ръководителят на Катедра „Археология” заяви, че чувства „огорчение и омерзение от тази родна картинка“.