Преглед на печата
Секция: Преглед на печата
03 Декември 2013 07:38
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Преглед на печата

Водещи заглавия на първите страници

КАТ глобява пo снимка и за паркиране - в. Труд - стр. 1

Завръщане към социализма БСП ще съживява "Химко" - в. Капитал дейли - стр. 1

ИТ висшето изветрява за 4 години - в. Монитор - стр. 1, 2, 3

КЬОРАВ АВДЖИЯ ГРЪМНА ДЕТЕ ВМЕСТО ЧАКАЛ - в. Телеграф - стр. 1

Жандармерия настъпва към Киев - в. 24 часа - стр. 1

Водещи заглавия на вътрешните страници

Левицата и ДПС си говорят за коалиция - в. Труд - стр. 2

Плевнелиев си взе „ранобуден" съветник - в. Труд - стр. 2

Тристранката обсъжда стажантските договори - в. Монитор - стр. 2

Половината младежи си доучват в офиса - в. Монитор - стр. 2

Причинява 14% от белодробните заболявания - в. 24 часа - стр. 2, 3

Два начина да спасят блока от радон - в. 24 часа - стр. 2, 3

РАНОБУДЕН ДОЦЕНТ НА ЯСЛА ПРИ ПЛЕВНЕЛИЕВ - в. Телеграф - стр. 2

ТОЧАТ БАНКОМАТИ С ФИБА - в. Телеграф - стр. 4, 5

Водещи интервюта

ИЛИЯН ВАСИЛЕВ, бивш посланик на България в Русия: Страхувам се от египетски сценарий за Украйна - в. Труд - стр. 16, 17

Андрей Фик, технически директор на „Южен поток транспорт": Газопроводът няма да увеличи шума в близките селища - в. Капитал дейли - стр. 8

Жельо Бойчев, депутат от Коалиция за България: Намаляването на субсидиите следва европейския модел - в. Монитор - стр. 14, 15

Проф. Ивайло Знеполски, философ, културолог, изкуствовед: Наследството на комунизма е генератор на ксенофобия - в. 24 часа - стр. 13, 14

Константин Димитров, посланик на България във Великобритания: СЪДИМ ЛОНДОН,  АКО НИ ДИСКРИМИНИРА - в. Телеграф - стр. 13

Водещи анализи

Каква стана тя? Снежанка - дрон! - в. Труд - стр. 17

Осребряване на протеста - в. Монитор - стр. 12

„Професоре, да изтичам ли за една водка?" - в. 24 часа - стр. 11, 12

ЕНЕРГЕТИКАТА ИСКА ЖЕРТВИ,  НО ЗАЩО ДА СМЕ НИЕ - в. Телеграф - стр. 12

в. Монитор

ИТ висшето изветрява за 4 години

БСК: Работодателите наемат за умения, не за дипломи

Висшето образование на ИТ специалистите изветрява за четири години. Трайността на знанията на инженерите и икономистите, придобити в университетите пък, издържа съответно 7 и 9 години. След този период уменията им стават неадекватни на бързо променящите се изисквания на пазара на труда.

в. 24 часа

„Българската Коледа" тази година помага на деца с увредено зрение и слух

Мотото на новото издание на благотворителната инициатива „Българската Коледа" ще е „За по-малко деца с увредено зрение и увреден слух". Това обяви президентът Росен Плевнелиев вчера в Университетската болница „Царица Йоанна - ИСУЛ".

Все повече деца страдат от различни очни заболявания, а намаляването на слуха е едно от най-често срещаните вродени болести или ранно придобити увреждания, подчерта държавният глава. По думите му голяма част от тях може да се излекуват, ако се диагностицират навреме. Това обаче невинаги става поради недостига на високоспециализирана медицинска апаратура.

в. Капитал дейли

Завръщане към социализма БСП ще съживява "Химко"

Икономическият министър Драгомир Стойнев обяви първия завод от списъка си за "реиндустриализация" на страната - фалиралият торов комбинат "Химко". Идеята му е БЕХ (който не успява да закрепи държавните енергийни фирми) да даде 50 млн. лв. за възстановяване на производството. Икономическото ведомство досега не е показало каквито и да било разчети за инвестицията, нито кога и дали проектът ще има някаква възвращаемост, при положение че частен инвеститор не вижда такава.

в. Труд

КАТ глобява пo снимка и за паркиране

Електронният фиш няма да пада 8 съда заради една липсваща запетайка

Електронният фиш ще важи не само за превишенаскорост, а и задруги нарушения, заснети с камери на КАТ - неправилно изпреварване, паркиране, минаване на червен светофар, движение в буслента и т.н. Това предвиждат промени в Закона за движение по пътищата (ЗДвП), публикувани вчера в сайта на парламента.