Започна събитието за любителите на изискани храни и напитки Chivas Gourmet Salon
Секция: БЪЛГАРИЯ
04 Декември 2013 16:37
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Започна събитието за любителите на изискани храни и напитки Chivas Gourmet Salon

София /КРОСС/ От днес до 6 декември включително любителите на гурме изкушенията и качествените напитки ще могат да се запознаят с най-актуалното от света на кулинарията в рамките на четвъртия Chivas Gourmet Salon в Гранд хотел София.

Тридневното изложение ще предложи на посетителите си в зала „Триадица" не само редки и изискани деликатеси като бял и черен трюфел от био ферма в Странджа, оригинален блек ангъс от Небраска, свежо месо от Уругвай, опашка от скален лобстър, миди Сен Жак, черен пармезан с трюфели, екзотични сортове кафе и ръчно свити карибски пури, но и истинско зрелище.

През всеки един от дните събитието Chivas Gourmet Salon ще бъде домакин на майсторски спектакли на шеф професионалистите от Евро-Ток България, сдружение, обединяващо едни от най-креативните български готвачи с международен опит в ресторанти със звезди Мишлен и главни готвачи в кухните на най-добрите ресторанти в столицата.

В рамките на Chivas Gourmet Salon 2013 любителите на хубавото вино ще имат възможност да дегустират български бутикови вина от лозов масив Стримон, изби Анджелус Естейт, Едуардо Миролио, Мидалидаре и други. За феновете на висококачествените алкохолни напитки Перно Рикар България са подготвили тематична програма за всеки от дните на изложението: шампанско Muum в деня на откриването, 12 и 18-годишно уиски Chivas през втория ден и уиски The Glenlivet в последния от трите дни на събитието.

По време на традиционното събитие ще бъде направена и премиерата на лимитирана серия уиски Chivas Made for Gentleman ("Създаден за джентълмени").

Входът за Chivas Gourmet Salon е с регистрация на стойност 10 лв. или с талон за безплатно посещение, публикуван в последния брой на списание Good Food. Кошница, пълна с подаръци от фирмите изложители и колекция списания Good Food, ще зарадва един от посетителите.


Ето и част от ресторантите участници и техните шеф готвачи:

04.12.2013
12,00 - 13,00 Ресторант „Зест", Суит хотел София
Борислав Драгнев
14,00 - 15,00 Ресторант „Ателие"
Шеф Дико Томчев и шеф Дани Спартак
15,30 - 16,00 „Дивата ферма"
Презентация на родопски деликатеси
16,30 - 17,30 Ресторант „Виаджио"
Шеф Louka Tsavo
17,45 - 18,30 Ресторант Hamaci

05.12.2013
12,00 - 13,00 Индийски ресторант „Тадж Махал"
Шеф Кандел
14,00 - 15,00 Ресторант „Чепишев"
Шеф Антон Дойчинов и шеф Младен Григоров
16,30 - 17,30 Ресторант Sidoniya Lord Of The Chefs
Шеф Сидония Радева

06.12.2013
12,00 - 13,00 Тайландски ресторант Blue Moon
13,30 - 14,30 Юниливър
Шеф Ники Илиев
14,30 - 15.30 Ресторант Гранд хотел София
Шеф Жоро Иванов
15,30 - 16,15 Здравословен ресторант „Кринг"
Шеф Ясен Мушачук
16,30 - 17,30 Ресторант „Мармо"
Шеф Петя Уливерова