/КРОСС/ Nissan обяви, че в Индия почитателите на японския автомобилен производител вече ще могат да си купуват неговите модели директно от интернет, без да им се налага да ходят до магазин на компанията.
„Клиентите ще могат да поръчат своите нови автомобили чрез сайта на Nissan, където ще е активна опцията за плащане с кредитна карта, а самият автомобил ще им бъде доставен от най-близката автокъща.", заявиха от Nissan в изявление, цитирано от The Indian Express.
Целта на тази стъпка е да се опрости процесът на покупко-продажба и да позволи на клиентите да се сдобият възможно най-бързо с желания от тях автомобил.
Същевременно големите конкуренти на Nissan - Suzuki и Hyundai не предлагат коли за покупка директно чрез онлайн поръчка, но пък използват мрежата за заявки, които в последствие се превръщат в реални покупки на място.