Рокади в БОРКОР
Секция: ПОЛИТИКА
11 Декември 2013 08:04
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Рокади в БОРКОР

/КРОСС/ Правителството ще предложи официално Бойко Великов за директор на Центъра за превенция и противодействие на корупцията и организираната престъпност към Министерския съвет, известна като БОРКОР. Великов беше председател на Комисията за борба с корупцията в 41-вото Народно събрание. Великов ще замени на поста Елеонора Николова.

Управляващите обмисляха закриването на звеното, но засега се отказаха от тази идея. В последните дни започна и дебат дали БОРКОР е свръхфинансиран и каква работа върши.

Бойко Великов беше председател на Комисията за борба с корупцията, конфликт на интереси и парламентарна етика в парламента. Той оглавява и вътрешната комисия на БСП, която пресява партийни кадри за държавни постове.

Центърът БОРКОР беше създаден в средата на 2010 година като структура с аналитични функции за противодействие на корупцията и организираната престъпност. От април 2012 г. изпълняващ длъжността директор е Елеонора Николова.

С промени в Правилника за прилагане на Закона за МВР правителството намалява щатната численост на ведомството с 97 бройки. Те ще бъдат предоставени за увеличаване на персонала на болница „Лозенец".