Бабикян: Напускащите бият по-малкото мече
Секция: Коментари
11 Декември 2013 09:44
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Бабикян: Напускащите бият по-малкото мече

/КРОСС/ Няма индикации още хора да напускат ПП ГЕРБ, но както виждате всичко става бързо и много скрито и покрито, когато ги няма Борисов и Цветанов, при това без заявяване на позиции, каза пред Нова телевизия Румяна Бъчварова в коментар на отцепванетона депутати от ПГ на ГЕРБ.

„Не съм следовател. Но когато някой напуска политическа партия, мотивите са сериозни. А тези хора напускат тихомълком, няма мотиви", коментира Арман Бабикян. „Когато хората са зависими, си личи кой ги е държал в зависимост. Когато напускат, няма да си позволят да кажат лоша дума срещу тези, към които са привързани. Винаги ще намерят по-малко мече за бой".

Струва ми се много перверзно да вкарваш в НС някакви хора само за да ги държиш, каза Бъчварова и предложи предварителни избори за депутат. Според Бабикян пък принципът в момента е - допускаш гаф, предлагат те за следващ мандат.

Според Бъчварова именно кадровата политика е една от слабостите на ГЕРБ. Бъчварова беше началник на политическия кабинет на бившия премиер Бойко Борисов. Що се отнася до избора на кандидатите за депутати тя заяви, че трябва да се търси персонална отговорност от човека, който е редил листите. „Има една процедура по издигането на депутати, очевидно не е била добра тази процедура", заяви Бъчварова.