Британци подредиха България в топ 10 на туристическите дестинации
Секция: СВЯТ
02 Януари 2014 18:28
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Британци подредиха България в топ 10 на туристическите дестинации

/КРОСС/ На фона на кампанията срещу българи и румънци във Великобритания през последните месеци, туристическо издателство на Острова оцени страната ни като дестинация.
България е на осмо място в топ 10 на най-добрите държави за посещение през 2014 година. Класацията е на британското туристическо издателство "Ръф Гайдс" (Rough Guides).
Страната ни е привлякла вниманието с невероятните си плажове, минералната вода, ниските цени, културно-историческите обекти и приятелски настроените хора.
Според създателите на класацията туристите не трябва да пропускат да посетят храм-паметника „Александър Невски", Рилския манастир, Стария град в Пловдив, природен парк Витоша, Копривщица, плажните барове по Черноморието, както и да пробват българското кисело мляко.
Държавата ни е сравнена с Хърватия, но се препоръчва като по-евтина и не пренаселена с туристи.
В класацията преди България се нареждат Етиопия, Мадагаскар, Бразилия, Турция, Грузия, Руанда и Япония, съобщи Дарик.