Вигенин иска наказание за Страхил Ангелов
Секция: ПОЛИТИКА
20 Януари 2014 15:05
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Вигенин иска наказание за Страхил Ангелов

София /КРОСС/ Министърът на външните работи Кристиан Вигенин призова за отстраняването на депутата от БСП Страхил Ангелов от поста на председател на парламентарната група за приятелство със Сирия. Поводът е посещението на Ангелов в Дамаск и едностранната му подкрепа за управляващия режим. В социалния си профил в интернет Вигенин определи това като безотговорен акт, който противоречи на принципната и балансирана позиция както на България, така и на БСП.
По-рано репортаж на държавната сирийска телевизия САНА съобщи, че в събота Страхил Ангелов е бил приет от председателя на сирийския парламент Мохамед Джихад ал Лахан. В репортажа се твърди, че Ангелов е изразил подкрепа за режима на президента Башар Асад и е обявил, че световните медии не отразяват правдиво случващото се в страната.
Новината дойде в началото на визитата на Кристиан Вигенин в Брюксел, където външните министри на ЕС ще обсъждат и ситуацията в Сирия.
В своя позиция от БСП заявяват, че парламентарната група на Коалиция за България ще изслуша Ангелов след завръщането му в страната, за да разбере какви са били мотивите за посещението му в Сирия и какви срещи е провел там, съобщи БНР.