Русия няма да се намесва в Киев
Секция: Русия
23 Януари 2014 08:32
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Русия няма да се намесва в Киев

/КРОСС/ Русия няма да се намеси в антиправителствените протести в Украйна, заяви говорителят на руския президент Владимир Путин - Дмитрий Песков и изрази надежда, че ръководството на страната ще намери решение на кризата.

Песков уточни: „Смятаме, че нямаме правото да се намесваме по какъвто и да е начин във вътрешните работи в братска Украйна. Това е недопустимо и Русия не го е правила, нито пък ще го направи", каза Песков в интервю за руския вестник „Комсомолская правда". 

Той увери, че Кремъл наблюдават събитията в Украйна „с голямо внимание, вълнение и понякога с болка", но е уверен, че президентът Виктор Янукович ще успее да разреши кризата

Към момента Владимир Путин не е коментирал последните насилствени сблъсъци в Киев, при които загинаха петима активисти на опозицията.