/КРОСС/ Михаил Горбачов призова президентите на САЩ и Русия - Барак Обама и Владимир Путин, да помогнат за разрешаването на кризата в Украйна.
В писмо, поместено в сайта му, бащата на перестройката моли двамата държавници да „намерят възможност и да направят решителна стъпка, за да помогнат на Украйна да се върне на пътя на мирното развитие".
Горбачов призовава за разрешаване на ситуацията. Той също така отбелязва , че събитията в Киев заплашват Европа, целия свят и самата Украйна.
"Не трябва да се допуска украинци да се бият с украинци. Това е ужасен абсурд. Но ситуацията очевидно е такава и без помощта на авторитетни представители на нашите две страни, това може да доведе до катастрофа", се казва още в изявлението на Горбачов.