ДПС: Повторната окупация е призив за активиране на протестните настроения в обществото
Секция: ПОЛИТИКА
27 Януари 2014 18:17
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
ДПС: Повторната окупация е призив за активиране на протестните настроения в обществото

София /КРОСС/ Не бива университетът да се превръща в място, където се развива политическа дейност. Това заяви заместник-председателят на Народното събрание и заместник-председател на ДПС Алиосман Имамов по повод окупацията на СУ "Св. Климент Охридски".
Той посочи, че липсва ясна мотивация и повторната окупация на авторитетното висше учебно заведение е показала по убедителен начин, че зад нея се крият политически сили, главно опозиционни в и извън парламента, като ГЕРБ и Реформаторския блок. Ние сме против превръщането на висшето учебно заведение в място за политически мероприятия и смятаме, че не бива университетът да се превръща в място, където да се развива политическа дейност, отбеляза Имамов, като припомни, че това ясно и категорично е записано в законите, които регламентират автономията, правата и задълженията на работещите във висшите учебни заведения.
Тази повторна окупация е очевиден призив за активиране на протестните настроения в обществото срещу политическите сили, които не са окупирали парламента и не са узурпирали властта, срещу едно правителство, което по силата на правилата на демокрацията управлява държавата, заяви заместник-председателят на ДПС. Не подкрепяме подобни действия и настояваме съответните органи да предприемат законови мерки да бъдат осигурени условия на десетките хиляди студенти и преподаватели да вършат своята работа, призова той.