Гамизов: Плаенвлиев си измисля проблеми
Секция: БЪЛГАРИЯ
02 Февруари 2014 12:27
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Гамизов: Плаенвлиев си измисля проблеми

София /КРОСС/ Обиден съм на президента Плевнелиев. Той не може да замита проблемите и да се занимава с фалшив антикомунизъм. Това заяви пред Нова телевизия енергийният експерт Стефан Гамизов. По думите му вместо да се занимава с държавното управление, Плаенвлиев си измисля проблеми, за да не говори за политическата система. Гамизов е на мнение, че трябва да има референдум за свикване на Велико народно събрание и да се смени системата, защото в противен случай България, която не функционира като държава, ще продължи да бъде същата, предупреди той.
Прокурор Борислав Сарафов извърши престъпление по служба, като каза публично, че някои свидетели ще се превърнат в обвиняеми по повод на делото за АЕЦ „Белене". Това е сигурен сигнал, че това дело ще се потули, защото така се оказва натиск върху хората, поставили въпроса за злоупотребите, разви своя версия Гамизов.
Според него, хората, които имат документална връзка с „Белене" при правителството на ГЕРБ в момента са заплашени, да не изваждат документите, за да не стане ясно кой какъв интерес е имал при спирането на проекта. Кой свидетел ще продължи да говори при това положение, каза още енергийният експерт.