През май стартира руската нискобюджетна компания „Доброльот”
Секция: Русия
07 Февруари 2014 07:41
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
През май стартира руската нискобюджетна компания „Доброльот”

/КРОСС/ Избраха първите пет града, за които ще летят от Москва самолетите на създадената от „Аерофлот" нискобюджетна авиокомпания „Доброльот". Първите точки от изграждащата се мрежа за евтини вътрешноруски въздушни маршрути ще са Санкт Петербург, Самара, Уфа, Перм и Екатеринбург.
Планира се откриването на общо 12 линии до 2015 г. Първите полети на дъщерната компания на „Аерофлот" стартират в края на май - началото на юни, ако дотогава тя получи разрешение от Росавиация.
„Доброльот" включва в маршрутите си най-натоварените посоки, което ще осигури рентабилността на компанията. Тя планира цени на билетите с 20-40% по-ниски от тарифите на традиционните авиопревозвачи в сегмента на икономичната класа.