София /КРОСС/ Канонадата срещу обединението между ВМРО и "България без цензура" показва, че сме объркали нечии сметки, объркваме играта, коментира пред TV7 лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов.
Той отбеляза, че в центъра на обединението им е каузата "България" и обясни, че това, за което ВМРО говорят от 15-16 години, Николай Бареков е започнал да организира под формата на кръгли маси и дебати още преди да учреди партията си. В политиката е логично да срещнат хората с подобно мислене, подчерта Каракачанов.
По думите му няма противоречие с това, че "България без цензура" е центристка партия, защото на хората им е писнало 25 години да слушат "измислени герои, които се наричат леви и десни, а са едни и същи крадци и разграбваха държавата".
Николай Бареков добави, че има няколко точки, по които трябва да се споразумеят. Това предстои да се случи на втория кръг преговори между ВМРО и "България без цензура" на 13 февруари. Двете партии вече си стиснаха ръцете за операция "Чисти ръце", борбата с монополите, намиране на изход от демографската криза, рязко увеличение на пенсиите, реиндустриализацията на българската икономика.
Като основни свои противници са посочили ГЕРБ, БСП, ДПС, партията на Касим Дал.
Ние сме третата по големина партия, в коалиция с ВМРО спокойно можем да се борим с БСП за първото място, заяви Николай Бареков.
По повод скандала с Росен Петров и двамата отбелязаха, че е скандално поведението на колегите му и на Би Ти Ви. Красимир Каракачанов отбеляза, че Петров е "онзи хубав мост", по който ще вървят отношенията в новата коалиция и добави, че обществото трябва да приветства, когато патриот и интелигентен човек реши да влезе в политиката, защото сега в Народното събрание е пълно с "безлични физиономии".