/КРОСС/ Екземпляр от първия комикс за Човека-паяк е продаден на търг в Ню Йорк. 15-ото издание на Amazing Fantasy е било продадено за 191 000 долара.
Над броя, излязъл през1962 г., са работили Стан Лий, Стив Дитко и Джек Кирби. Лий, който е създател на супергероя, е разработил сюжета на комикса, Дитко е работил върху художествената реализация, а Кирби е участвал в създаването на корицата на Amazing Fantasy, на която за първи път се е появил Спайдърмен.
Серията от търгове, на които се продават комикси, се провеждат в Ню Йорк от Heritage Auctions от 20 до 22 февруари. Освен Amazing Fantasy, посветен на Човека-паяк, за 86 000 долара е бил продаден и екземпляр на Suspense от 1963 г., в който дебюта си прави Железният човек.