ГЕРБ повтаря модела на БКП
Секция: Коментари
23 Февруари 2014 14:55
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
ГЕРБ повтаря модела на БКП

/КРОСС/ ГЕРБ копира модела на БКП, където ценяха верни и предани кадри, които нямат собствено мнение. За пореден път се убедих в това на вчерашната сесия на Общинския съвет - Пловдив, след като мнозинството, доминирано от ГЕРБ, ме освободи от представителството в Общото събрание на националното сдружение на общините.

Бившите ми съпартийци не посочиха мотиви. За мен, а и за много други хора те са ясни. Причината е политическа, защото не съм от ГЕРБ. Затова ги беше срам да го кажат публично. Нарочно не взех отношение, защото не искам да падам на тяхното ниво. От 1 януари 2012 г. като представител на Общинския съвет в Националното сдружение заедно със зам.-кмета Розалин Петков защитавах интересите на Пловдив. Бяхме с него рамо до рамо, без да има каквито и да било забележки спрямо моята работа.

Работил съм достатъчно в интерес на общината и те нямат никакви други аргументи освен единствения - че не съм от тях. Досега съм имал достатъчно основания, за да стигна до извода, че в ГЕРБ не търпят хора от други политически сили на ръководни длъжности. На сесията бяха гласувани доста имоти за продажба и ми направи впечатление, че не съм предложен нито в една комисия за разлика от преди, когато бях в ГЕРБ. Все едни и същи съветници се избират в тези комисии. Очевидно е, че ГЕРБ е лидерска партия, което неизбежно води до авторитаризъм. Всяка партия си имат лидер, но когато този лидер еднолично решава нещата - в случая визирам местния председател г-н Иван Тотев - се стига до тоталитарни похвати от времето на БКП. Колкото в ГЕРБ и да декларират, че тази партия е демократична, не могат да избягат от коренно противоположния стил. В ГЕРБ нямаш право на глас, нито на мнение и ако изкажеш нещо по-различно от лидера - било той национален или местен, биваш порицаван или отзоваван.

За освобождаването ми от Националното сдружение на общините никой от ГЕРБ не ме е предупредил. Предложението беше внесено в Общинския съвет на 19 февруари следобед, няколко часа преди сесията, и влезе в дневния ред извънредно. Вероятно някой се е присетил в последен момент. Не е нормално. Всеки от моите колеги знае, че по никакъв начин нямаше да променя поведението си, въпреки че представлявам друга партия. Аз съм общински съветник и съм длъжен да защитавам интересите на моя град.

Партеизирането, което се наблюдава в ГЕРБ, не води до добро за Пловдив. По същите политически причини бяха направени кадрови смени на всички възлови места, включително и в общинските търговски дружества. Много хора са отстранени въпреки професионалните си качества. За съжаление тази практика, когато политическите интереси надделяват, се повтаря от мандат на мандат. Не се залага на личности и професионализъм, затова хората все повече губят доверие в политиците.

Коментар на ген. Димитър Цветков пред в. "Марица"