В Москва излезе трети випуск военни свещеници
Секция: Русия
26 Февруари 2014 13:55
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
В Москва излезе трети випуск военни свещеници

Москва. /КРОСС/ Във Военния университет на Министерството на отбраната на Русия се състоя тържествено връчване на дипломи за помощници на командири към военните части, завършили курс за повишаване на квалификация за работа с вярващи военни служители. Тази година за работа във войските са подготвени 23 свещеника към Руска Православна Църква (РПЦ), съобщи РИА Новости.
При връчването на дипломите, зам.-началника на Главното управление по работа с личен състав на Въоръжените Сили на Русия генерал-майор Алексей Циганков отбеляза, че днес за длъжността "помощник на командир" в работа с вярващи военни, кандидатите са над 150, а назначените са 113 души. „Мисля, че приключихме процеса за набиране на персонал в краткосрочен план", обеща Циганков.
Началникът на Управление за работа с вярващи военнослужещи към Въоръжените Сили на Русия Александър Суровцев, напомняйки за светите воини Александър Невски, Дмитрий Донской, Фьодор Ушаков и други православни пълководци, подчерта, че празничното събитие е само "отправна точка за по-нататъшно обучение, за усъвършенстване на духовните навици и умения, с цел свещенослужителите да могат да станат достойни наследници на традициите на военното духовенство в руската армия".
Военните свещеници систематично участват в мисии, а на полигоните разполагат полеви храмове, там те оказват духовна подкрепа на военнослужещите преди учения и бойни дежурства.
О. Г.