Наркотрафикант се опитва да бяга през Дунав мост с 37 кг марихуана
Секция: БЪЛГАРИЯ
05 Март 2014 10:28
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Наркотрафикант се опитва да бяга през Дунав мост с 37 кг марихуана

/КРОСС/ Наркотрафикант, пренасящ близо 37 кг марихуана, се опитал да осуети митническа проверка, като вместо да изпълни разпореждането и да насочи автомобила си към рентгена, настъпил газта към румънската граница на ГКПП-Дунав мост. Наложило се да бъде преследван от специализирана кола на Митница-Русе и да бъде ескортиран обратно.

Случаят е от нощта срещу 3 март. Косовският гражданин Л.Т. /36 г./ пристигнал на трасе "изход" на ГКПП-Дунав мост десетина минути след полунощ с товарен микробус - платформа с швейцарска регистрация. Заедно с него пътувала и съпругата му, румънска гражданка. На платформата бил качен лек автомобил "Фиат". След анализ на риска товарният автомобил е насочен за проверка с мобилен рентген. В този момент обаче Л.Т. потеглил не към скенера, а към румънската граница. След като инспекторите от мобилната група го настигнали и върнали, рентгеновата проверка показала наличието на съмнителни правоъгълни форми в шасито на платформата.
Микробусът е отведен в халето на ГКПП-Дунав мост за щателна митническа проверка, която установила, че между гредите на шасито е монтирана кутия с размери 280 х 7 х 100 см. След срязване на 6-милиметровата ламарина на тайника, проверяващите открили скритите вътре 71 пакета със суха листна маса. При направения полеви наркотест веществото реагирало на марихуана. Общото тегло на открития наркотик е 36,7 кг.
За случая веднага е уведомен дежурен прокурор и разследващ митнически инспектор. Образувано е дознание по описа на Митница-Русе. Л.Т. и съпругата му са задържани. Стойността на иззетото количество наркотик възлиза на около 140 хил. лв. по цени на съдопроизводството.